Strona idei i inspiracji

Zaginął pies, jak znaleźć zaginionego psa?

Zaginął pies, jak znaleźć zaginionego psa?

Zaginął pies?

Dowiedz się jak znaleźć zaginionego psa. Poniżej krótki treściwy poradnik dla osób, które nie wiedzą co zrobić po zaginięciu psa.

To był 4 dzień poszukiwań psa. Beata wyczerpała już wszystkie możliwości a ogłoszenia o zaginięciu psa wisiały na każdym płocie w promieniu 5 kilometrów.

Wracając z kolejnych poszukiwań  zauważyła palących przy dużym jeepie dwóch myśliwych (tak jej się przynajmniej wydawało patrząc na ich strój) i siedzącego przy nodze owczarka. Serce mocno ją ścisnęło i pomyślała – no tak, takim to pies nie zaginie.

Pies merdając ogonem przybiegł do niej a Beata opowiedziała swoją historię i opisała dokładnie gdzie i jakiej treści ogłoszenia umieściła. Pokazała nawet jedno, które miała w kieszeni. Myśliwi porozumiewawczo spojrzeli się po sobie i delikatnie się uśmiechnęli: ale psy nie czytają ogłoszeń – jeden z nich skwitował.

Reklama:

To fakt, psy nie czytają ogłoszeń.

 

Psy nie czytają ogłoszeń.


Jeżeli twój pies zaginął to przede wszystkim: weź skrawek materiału z ubrania w którym długo chodziłeś (im dłużej tym lepiej), tak aby pies mógł poczuć Twój zapach.

Zanieś materiał do ostatniego miejsca w którym Twój pies był widziany i zostaw je w takim miejscu w którym nie zwieje go wiatr.

Jeżeli pies ma swoje zabawki – zrób to samo. Zanieś je w miejsce w którym ostatnio był widziany twój pies.

Reklama:

Tam możesz przyczepić kartkę o zaginionym psie i dużą czcionką podkreśl informację żeby nie ruszać pozostawionych rzeczy.

Zostaw tam również miskę z wodą.

Absolutnie nie przynoś jedzenia, gdyż to może przyciągnąć inne zwierzęta. Pożywienie pies znajdzie, wodę niekoniecznie.

Odwiedzaj to miejsce tak często jak tylko możesz – co godzinę, dwie, codziennie.


 

Beata była sceptyczna – jak może zadziałać taka metoda skoro nie zadziałało kilkudniowe wołanie i rozwieszanie ogłoszeń?

Cud nastąpił następnego dnia o 12. Szczęśliwie jej pies odnalazł się dokładnie w tym miejscu w którym zostawiła jego ulubioną zabawkę.

 

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *