Strona idei i inspiracji

Policja o Pokemon Go

Policja o Pokemon GO.

W jednym z największych serwisów społecznościowych pojawił się ciekawy wpis policjanta, który tak postrzega graczy grających w Pokemon Go. Co policja sądzi o Pokemon Go?

Policja o PokemonGo

 

Policja o Pokemon Go.

Na świecie jest coraz więcej policjantów grających w Pokemon Go. Kochamy tę grę i doskonale się wpasowuje w naszą pracę: możemy (po cichu) łapać Pokemony podczas pieszych patroli.

Reklama:

Jednak podczas jednego z nocnych patroli zobaczyłem coś, co mnie totalnie zaskoczyło. Dla wprowadzenia: mieszkam w małym mieście, noce są spokojne, praktycznie nikt się nie szwęda i nie rozrabia. Młodzi ludzie rzadko kiedy wychodzą bo i tak nie ma dyskotek ani pubów.

Patrol zaczął się spokojnie, objechałem kawałek miasta i postanowiłem odbyć krótki pieszy patrol po parku. Wysiadłem z samochodu i uruchomiłem grę.


Policja o Pokemon Go

Zauważyłem, że ktoś zrobił lure module niedaleko mnie i udałem się w tamto miejsce.

Musicie też wiedzieć, że w naszym mieście jest mały cmentarz wojskowy upamiętniający poległych w czasie II Wojny Światowej. Jest to wspaniałe i doniosłe miejsce: zapomniane przez większość roku i odwiedzane tylko podczas większych uroczystości i rocznic historycznych wydarzeń.

Reklama:

Gdy dotarłem na miejsce, osłupiałem. Zauważyłem grupę 15 nastolatków, obecnych oczywiście z powodu lure’a i żeby powalczyć.

To co mnie naprawdę zszokowało to ich zachowanie: nie byli hałaśliwi ani nie zachowywali się nieodpowiednio. Widać, że uszanowali miejsce w którym się znaleźli. W ciszy chodzili pomiędzy grobami: czytali napisy na nich umieszczone, podziwiali rzeźbienia. W spokoju i podniosłym nastroju spokojnie czekali na swoje Pokemony.

 

Przyszłość Pokemon Go.

Zapewne żadne z nastolatków nigdy nie odwiedziłoby tego miejsca w zwykły, pochmurny dzień. Młodzi znaleźli się tam dzięki Pokemon Go, ale potrafili docenić podniosłą atmosferę miejsca. Pokemon Go może być pierwszą grą, która tak bardzo poszerzy horyzonty młodych ludzi.

Czytaj o rewolucji Pokemon Go.

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *