Strona idei i inspiracji

Opowieść o nietypowym zamówieniu

Opowieść o nietypowym zamówieniu

Czy zastanawiałeś się jaki jest twój stosunek do innych ludzi ? Czy dajesz im swoją całą miłość i wartość wewnętrzną, czy dzielisz się z nimi tylko ochłapami swojego jestestwa ? Pamiętaj o tym, że jaki masz stosunek do samego siebie, taki masz stosunek do drugiego człowieka. Ta historia ukazuje prawdę o prawdziwości naszego wnętrza. Posłuchaj tej historii o bardzo nietypowym zamówieniu.

logo swiatidei - small iconNietypowe zamówienie, opowieść o lenistwie i kombinatorstwie

 

W pewnym miasteczku żył bardzo bogaty człowiek. Posiadał on niezliczone bogactwa i posiadłość oraz był najbardziej wpływowym człowiekiem w swojej okolicy. Jako człowiek bogaty i wpływowy lubił wykorzystywać swoją hierarchię do pomagania innym ludziom i zawsze szukał kogoś, kogo mógłby wesprzeć swoim bogactwem.

Pewnego dnia zauważył, że człowiek, który u niego pracował i zajmował się wykonywaniem remontów różnych budynków w jego gospodarstwie, żyje bardzo ubogo. Jego dom jest bardzo zniszczony, dach przecieka i jest brudny. A ten człowiek nie ma pieniędzy na wyremontowanie własnego domu. Postanowił więc mu pomóc. Któregoś dnia poszedł do niego i powiedział następującą rzecz:

Reklama:

Potrzebuję kogoś kto wybuduje mi duży piękny dom i chciałbym Cię poprosić żebyś to zrobił. 

Zapłacę ci za to bardzo dużo pieniędzy. Będziesz mógł naprawdę dużo zarobić.

Bardzo Cię proszę, abyś wybudował ten dom najlepiej jak potrafisz.

Użył do niego najlepszych materiałów, zatrudnił najlepszych pracowników budowlanych. Zostawiam Ci tutaj ogromną sumę pieniędzy, żebyś to wszystko mógł wykonać. To co Ci zostanie z tych pieniędzy zostaw dla siebie. Ja wyjeżdżam na pół roku. I za 6 miesięcy jak wrócę proszę, aby dom był skończony. Wtedy zapłacę Ci za twoja pracę.

Tak powiedziawszy wyjechał w dalekie strony. Ubogi człowiek na początku bardzo sie ucieszył.

Jak do tej pory nie miał takiego zlecenia i tylu pieniędzy. Niestety w pewnym momencie, kiedy rozpoczął budowę wygrała w nim chciwość i nieuczciwość. Pomyślał, że jak będzie mógł sobie zostawić pieniądze za niewykorzystane materiały, to może zrobić ten projekt bardziej po kosztach.

Kupił najtańsze materiały, wynajął najgorszych a zarazem najtańszych robotników.  I wszystko zrobił absolutnie po kosztach. Wiedział, że ten dom nie będzie jakościowo dobry, ale z zewnątrz zrobił tak, aby wszystko wyglądało wspaniale. Wiedział, że w środku nie jest za dobrze i prawdopodobnie za pięć lub dziesięć lat dom będzie wymagał generalnego remontu. No i wtedy pan go zatrudni do remontu tego domu.

W ciągu pół roku dom powstał. Po 6 miesiącach jego Pan wrócił i przyszedł zobaczyć rezultaty swojego zlecenia. Mężczyzna pokazał mu dom, który wybudował i powiedział:

Panie przygotowałem dla ciebie najlepszy możliwy dom. Zatrudniłem najlepszych pracowników i kupiłem najlepsze jakościowo materiały. Zostały zupełnie grosze z tych pieniędzy co mi zostawiłeś. Oto dom dla ciebie.

Wtedy Pan wziął od niego klucze. Przekazał mu te klucze z powrotem i powiedział:

Reklama:

Ten dom to mój prezent dla ciebie. Chciałby, abyś Ty i twoja rodzina zamieszkali w tym domu. Niech on wam służy na długie lata. Bądźcie w nim szczęśliwi.

Przez kolejne lata można wtedy było zobaczyć tego człowieka jak chodził wokół swojego domu i mamrotał: mogłem to wszystko zrobić lepiej, gdybym tylko wiedział, że to dla mnie.

#LENISTWO

 

 

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *