Strona idei i inspiracji

Opowieść na dzień ojca- ojciec i syn

Opowieść na dzień ojca- ojciec i syn

W pewnym mieście ulicą szedł ojciec ze swoim bardzo małym synem. Synek był bardzo smutny. Ojciec zastanawiał się co może zrobić, aby sprawić jemu choć trochę radości.

Na ulicy, którą właśnie spacerowali, było mnóstwo sklepów dla małych latorośli. Sklepy te kusiły bogatą ofertą atrakcji i zabawek. W każdym z nich można było dostać zupełnie coś innego i bardziej atrakcyjnego.

Ojciec wszedł do pierwszego sklepu, który mieli po prawej stronie. Kupił swojemu synowi wielkiego robota. Zapakował go w paczkę, a następnie wyszli na ulicę, aby odwiedzić kolejny sklep.

W następnym sklepie ojciec kupił swojemu synowi mnóstwo sportowych sprzętów. Piłki i wiele innych rzeczy, którymi można było grać w różne gry. Zapakowano je w siatki i obydwaj wyszli z nowymi zakupami na zewnątrz.

Reklama:

Przeszli parę kroków i weszli do kolejnego….. i tak się działo przez cały czas. Kolejny sklep, kolejne zabawki i kolejne pakunki.

Po pewnym czasie, gdy ojciec już szedł całkowicie obładowany zakupami, popatrzał na swojego syna. I zobaczył, że ten nadal jest bardzo smutny.

Powiedziała do niego: „Synku, czy jest jeszcze coś, co mogę dla ciebie zrobić? Czy jest jeszcze coś, co byś chciał, a co by wprawiło Cię w zadowolenie?” 

Wtedy mały zatrzymał się. Spojrzał na swojego tatę przez łzy i powiedział:

Bardzo bym chciał, abyś wziął mnie za rękę.”

Reklama:

Morał z tej bajki jest taki:

Jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe i radosne, żeby im w życiu niczego nie brakowało. Naszą miłość do nich okazujemy poprzez spełnianie ich życzeń, organizując im fajne atrakcje oraz imprezy, kupując im wszystko, czego zapragnął. Chcemy, aby miały najlepsze życie,  dając im możliwość kształcenia i rozwoju zawodowego. Chodzimy obładowani pomysłami i rzeczami, które dla nich przygotowujemy. A tak naprawdę one potrzebują tylko nas, abyśmy wzięli je za rękę.

Bez nas ta cała reszta nie ma najmniejszego znaczenia.

#WDZIĘCZNOŚĆ

 

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *