Strona idei i inspiracji

Mapa świata czyli jak złożyć swój świat

Mapa świata czyli jak złożyć swój świat

To historia o tym jak poukładać swój świat, przeczytaj tą bajkę osobie, która ma problemy z samym sobą.

 

Mapa świata, czyli jak złożyć swój świat.

Była sobie kiedyś pewna rodzina, w której małżeństwo miało dwóch synów. Chłopcy byli kochanymi i cudownymi dziećmi, ale też niesamowitymi urwisami. Najcięższy czas w tej rodzinie przychodził wtedy, gdy mama opuszczała dom na kilka dni. Żona musiała wyjeżdżać na kilka dni i mąż zostawał sam z dzieciakami. Mama jak to mama potrafiła tych chłopców jakoś ogarnąć. Ale tata nie dawał sobie z nimi rady.

Zdarzyło się któregoś razu, że mamy nie było przez dwa tygodnie. Po trzynastu dniach tata był na granicy wytrzymałości. Próbował robić wszystko, żeby tylko chłopców zająć. Próbował trzymać ich w ryzach, ale już nie miał sił. Ostatniego dnia, kiedy był już bardzo zmęczony i marzył żeby spokojnie się napić kawy, nie wiedząc już co robić, zaczął przeglądać gazetę. W gazecie zobaczył wielką mapę świata. Wyrwał tą kartkę z gazety. Pociął ją na kawałki i rozsypał na podłodze tak jak puzzle i powiedział do synów:

Reklama:

Chłopaki zajmijcie się tym. Trzeba ten świat złożyć, bo jest cały rozsypany. A ja pójdę zrobić sobie kawy. Jak wrócę za jakiś czas, to mam nadzieje, że jakoś sobie z tym poradzicie. Jeśli nie dacie rady ja wam w tym pomogę.

Jak powiedział tak zrobił. Poszedł nastawić wodę i wrócił po dwóch minutach, żeby zobaczyć jak sobie chłopcy radzą. Ku jego zdziwieniu mapa była kompletna. Wszystko było na swoim miejscu. Cały świat był poukładany tak jak potrzeba. Zdumiony tata zapytał:

Chłopcy jak to zrobiliście?

Wtedy synowie odwrócili mapę na drugą stronę i ojciec ujrzał tam wielką twarz człowieka. Synkowie powiedzieli:

Tego świata nie dało się poskładać.  Było tyle części, które tak do siebie nie pasowały, że nie wiedzieliśmy co zrobić. Ale odwróciliśmy na druga stronę i było tam zdjęcie twarzy. Twarz było dosyć łatwo poskładać. Więc ułożyliśmy twarz i wyszedł nam świat.

Tata spojrzał na swoich synów z miłością i powiedział:

To prawda. Jak się poukłada człowieka to cały świat się poukłada.

Reklama:

Do naprawienia i do zmiany masz tylko jedną rzecz na świecie. A raczej nie rzecz, ale jedną osobę. Tą osobą jesteś Ty. Tak to trudne. Ale to znacznie łatwiejsze niż układać cały świat dookoła. Dlaczego ciągle w kółko próbujemy układać wszystko i wszystkich wokół siebie, a nie nas samych.

#ZAGUBIENIE

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *