Strona idei i inspiracji

Kule, opowieść o przekraczaniu własnych barier

Kule, opowieść o przekraczaniu własnych barier

Kule to opowieść o marzeniach i przekraczaniu własnych barier. To opowieść też o tym, jak inni próbują powstrzymywać nas od realizacji własnych marzeń.

Kule, opowieść o marzeniach i przekraczaniu barier.

logo swiatidei - small icon

 

W pewnej miejscowości na końcu świata w kraju, o którym nikt nie wie był pewien człowiek, który doznał wypadku.

Reklama:

W wyniku tego wypadku musiał zacząć chodzić o kulach. Jako  człowiek o pozytywnym usposobieniu, potrafił  spojrzeć na swoje kalectwo w optymistyczny sposób. Dlatego szybko pogodził się z losem i zaczął fantastycznie odnajdywać się w nowej sytuacji.

Nie tylko nauczył się chodzić na tych kulach, ale też z nimi biegać i tańczyć.  Jego zachowanie było tak cudowne i atrakcyjne, że jego rodzina zaczęła uczyć się od niego jak funkcjonować z kulami. Człowiek ten nauczył tego swoje dzieci, żonę oraz całą rodzinę.

Wszyscy członkowie jego rodziny zaczęli być znani w tej miejscowości z wykonywania różnych akrobacji  i niezwykłych rzeczy, które robili chodząc właśnie o kulach. W pewnym momencie cała wioska zaczęła się od nich uczyć tego jak chodzić o kulach. Ich sława rozszerzała się w taki sposób, że do innych miejscowości dotarły wiadomości, że tak fantastycznie można się poruszać o kulach.

Po pewnym czasie w tamtej krainie wszyscy zaczęli chodzić o kulach. Nauczyli się z nimi biegać i tańczyć oraz wykonywać wszystkie zajęcia.  Właściwie zapomnieli o tym jak można funkcjonować bez kul. Po wielu latach, wielu dziesięcioleciach okazało się, że nikt nie potrafi już normalnie poruszać się, lecz tylko o kulach.

Pewnego dnia pewien młody chłopak powiedział ludziom:

Reklama:

Dlaczego my wszyscy chodzimy o kulach ? Przecież gdybyśmy chodzili bez kul to byłoby bardziej wygodniej. Wszystko wykonywalibyśmy szybciej. Potrafimy chodzić bez kul ponieważ mamy dwie zdrowe nogi. Skoro mamy dwie nogi to po co mamy chodzić na czterech.

Starszyzna tej miejscowości i starszyzna całej krainy powiedziała:

No dobrze, skoro jesteś taki mądry to pokaż wszystkim czy potrafisz.

Chłopak powiedział: Na pewno potrafię, przecież mam dwie nogi.

Cała krainy zebrała się w mieście, żeby zobaczyć ten dziwny nowy sposób chodzenia bez kul.

Chłopak wyszedł na rynek miasta i stanął przed wszystkimi ludźmi. Odrzucił kule od siebie, przeszedł kilka kroków i upadł. Wszyscy w wiosce pomyśleli sobie, że chodzenie bez kul jest nie możliwe.

 

 

Czy uważasz że twoje marzenia są niemożliwe do spełnienia ? Nawet gdy wszyscy tak uważają, wszyscy żyją i realizują w swoim życiu utarty schemat, który jest namacalny, realny, a przede wszystkim powielany z pokolenia na pokolenie? Czy rzeczywiście one są nierealne?

#WIZJA, #MARZENIA

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *