Strona idei i inspiracji

Jabłka Żebraka o powieść o perłach naszego życia

Historia ta opowiada o naszych ambicjach, przez które gubimy po drodze rzeczy, mogące się okazać naszymi perłami. Opowiedz to osobie, która jest przez podjęciem ważnej decyzji w swoim życiu.

 

Jabłko żebraka, opowieść o tym czym jest pycha.

W dalekiej krainie w pewnym królestwie rządził król Grzegorz. Król Grzegorz nie był dobrym władcą. Należał do ludzi pysznych, skąpych i chciwych. Terroryzował swój biedny pokorny lud.

Pewnego razu król wpadł w swoim mniemaniu na genialny pomysł. Otóż zażądał od swoich poddanych, aby każdego dnia przynosili jemu najlepsze i najdrogocenniejsze rzeczy, które mają w swoim domu. Król ogłosił, że jest godny tego, aby dostawać cudowne i niewiarygodne podarki. I każda rodzina codziennie ma mu przynieść coś niezwykłego.

Reklama:

Lud codziennie rano ustawiał się w kolejce i przez kilka godzin przynosił przed oblicze króla różne podarki. Znajdowały się tam rzeczy niezwykłe, bardzo niezwykłe i drogie.

W tym tłumie był też pewien żebrak, który absolutnie nie miał nic. I przynosił codziennie dla króla jedno, niezbyt dorodne, ale być może smaczne jabłko. Król patrząc na wszystkie prezenty, na starania poddanych, aby mu dogodzić, gardził tymi jabłkami i wyrzucał je do kosza. Dzień za dniem żebrak przynosił jabłko za jabłkiem, które lądowały w tym koszu.

Po pewnym czasie jedna z małpek, która była na dworze króla dla jego rozrywki, chwyciła jedno z jabłek i ugryzła. Gdy ugryzła wrzasnęła z bólu i upuściła jabłko. Okazało się, że w jabłku była perła. Król się bardzo zdziwił i kazał sługom przynieść ten kosz, gdzie były wyrzucone jabłka. Rozłupano je wszystkie i w każdym jednym jabłku była perła.

 

 

Reklama:

 

logo swiatidei - small icon

PYCHA.

W twoim życiu otrzymujesz wiele darów i dóbr, które potrzebujesz do życia. Ale często przez naszą ambicję, wygórowane marzenia i duże wymagania oraz pychę nie zauważamy gdzie je dostajemy, w jaki sposób do nas przychodzą. Często nie potrafimy być za nie wdzięczni.

#PYCHA

 

 

Pod koniec życia robiąc rachunek sumienia, spoglądając na śmietnik tych wszystkich rzeczy, które wyrzuciliśmy, uznaliśmy za bezwartościowe, to właśnie tam zauważymy poukrywane wszystkie perły naszego życia.

 

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *