Strona idei i inspiracji

Ćma i gwiazda- opowieść o ludzkich marzeniach

Ćma i gwiazda- opowieść o ludzkich marzeniach

Ćma i gwiazda to opowieść o wielkich i niewyobrażalnych marzeniach, które gdy masz wiarę się spełniają- podziel się opowieścią z osobą, która sceptycznie patrzy na życie.

Była sobie kiedyś młoda ćma. Mieszkała z innymi ćmami, w dzień spała, budziła się w nocy po to, aby latać po świecie i szukać jakiegoś światła, do którego mogłaby się zbliżyć.

Pewnej nocy ta młoda ćma zobaczyła między konarami drzew mocno świecącą gwiazdę. Zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Pomyślała sobie, że to najpiękniejsze światło jakiekolwiek widziała. Postanowiła polecić do tej gwiazdy. Przebyła daleką drogę, ale gwiazda była bardzo daleko. Wróciła nad ranem do swojego domu z postanowieniem, że spróbuje jutro dolecieć do tej gwiazdy. Tak robiła każdej nocy. Nieustannie słyszała komentarze swojej rodziny i przyjaciół:

Dlaczego nie latasz do latarni ulicznych, okien świecących światłem i do lamp, które są na ziemi. Dlaczego nie chcesz tak jak inne ćmy lecieć do tych źródeł światła i tam trochę sobie poparzyć skrzydełka. Dlaczego tego nie robisz ? Cały czas tylko gonisz za jakimś nie osiągalnym światłem.

Młoda ćma była jednak bardzo uparta i zdesperowana. Powiedziała, że nie interesują ja światła lamp, które można znaleźć na świecie. Ona jest zakochana w tej gwieździe.

Reklama:

Latała do tej gwiazdy latami. Wszystkie inne ćmy poginęły w lampach ulicznych i latarniach, które były na świecie. Ona latała i latała. Kiedy już była bardzo starą ćmą przyszły jej takie myśli. Może mieli rację, że nigdy nie dotknę tej gwiazdy. Ciągle tylko mijam konary drzew i już dalej nie jestem w stanie polecieć.

Pewnej nocy, gdy rozpoczęła kolejną wędrówkę do tej gwiazdy, nagle ogarnęła ją w trakcie lotu niezwykła światłość. Zobaczyła, że gwiazd zeszła do niej, wzięła ją w swoje ręce i poleciały razem w kierunku nieba.

Do końca życia będziesz spotykał ludzi, którzy będą Ci mówić, że to czego pragniesz, to o czym marzysz jest niemożliwe do zrealizowania. To będą twoi bliscy i ludzie, których nie znasz. Chciałbyś, żeby zapanowało w nim dobro i dążysz do tego. Wierzysz, że Bóg może każdego znaleźć i każdego zbawić. Jeżeli masz wielkie w tym świecie i niewyobrażalne pragnienia, cele i marzenia- będą na ciebie krzyczeć. Możesz się zgodzić i latać po ulicznych latarniach i światłach, ale też możesz zakochać się w gwieździe. Ona przyjdzie po Ciebie.

#MARZENIA

 

 

Reklama:
Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *