Strona idei i inspiracji

Bajka na dobranoc – Dom dla syna bajka o tym jak ważna jest wiara

Bajka na dobranoc – Dom dla syna bajka o tym jak ważna jest wiara

Dom dla syna to bajka o tym jak ważna jest wiara i bezgraniczne zaufanie.

 

 

Dom.

Do pewnego miasta przyszedł kiedyś Pan Bóg, w poszukiwaniu domu dla swojego syna. Trafił do pewnego właściciela, który miał ogromny dom z wieloma pokojami, z wielkim ogrodem i z dodatkową wielką altaną – mnóstwo miejsca do życia.
Pan Bóg zapukał, człowiek otworzył i Pan Bóg powiedział:

Reklama:

chciałbym znaleźć dom dla syna. Czy zechciałby pan mi sprzedać swój dom, żeby mój syn mógł tutaj mieszkać?

Człowiek uśmiechnął się, ale powiedział – niestety jest to niemożliwe. Nie mogę sprzedać mojego domu, ewentualnie mógłbym wynająć altanę, którą mam w ogrodzie. Gdyby pańskiemu synowi podobało się tam, to jak najbardziej.

Bóg powiedział – to w takim razie chciałbym zamieszkać tam przez chwilę, żeby zobaczyć jak tam będzie, czy mojemu synowi tam się będzie podobało.
Umówili się, ustalili warunki wynajmu i tam Pan Bóg zamieszkał.

Po pewnym czasie człowiek zaczął myśleć, że chyba jest coś nie tak, że Pan Bóg mieszka u niego w altanie, a on mieszka w takim wielkim domu. I rzeczywiście, po paru dniach Pan Bóg znowu zapukał i powiedział – trochę ta altana jest dla mnie za mała, czy nie mógłbyś mi wynająć czegoś więcej, jakiegoś pokoju u ciebie w domu?

Człowiek powiedział – no rzeczywiście mam jeden taki pokój, z którego rzadko korzystam. Jeżeli chcesz, możesz Panie Boże spróbować, czy tam będzie dobrze tobie i kiedyś twojemu synowi, który mógłby również zamieszkać w tym wynajmowanym pokoju. Pan Bóg się zgodził i zamieszkał w domu.

Oczywiście pytał człowieka nieustannie, czy nie zechciałby mu sprzedać całego domu, aby był to jego dom dla syna, ale człowiek ciągle odmawiał. Po pewnym czasie Pan Bóg znowu zapytał – czy nie znalazłoby się więcej miejsca dla jego syna w tym domu.

Reklama:

Człowiek pomyślał – w sumie mógłbym przeznaczyć całe pierwsze piętro na mieszkanie dla twojego syna i mógłbym ci to wynająć. Pan Bóg się zgodził, powiedział, że tak mu odpowiada, tak mu jest dobrze i znowu mieszkali tak przez jakiś czas.

Po pewnym czasie Pan bóg znowu zapytał, czy ten człowiek nie zechciałby mu oddać do kupna swojego domu. Człowiek długo myślał, długo z tym chodził. Widać było, że bardzo się waha i bardzo się zmaga, ale w końcu pod naporem próśb Pana Boga powiedział, dobrze sprzedam ci cały mój dom, żeby twój syn, którego tu jeszcze nie było, żeby wreszcie mógł zamieszkać w swoim domu.

Zawołali urzędnika, podpisali umowę i Pan Bóg kupił ten dom. W sześć sekund potem, Pan Bóg wręczył klucze temu człowiekowi i powiedział – synu kupiłem ci dom, możesz w nim mieszkać.

 

Dom dla syna, bajka o tym jak ważna jest wiara.


 

Bardzo często boimy się, że kiedy Panu Bogu coś oddamy, a szczególnie wtedy, gdybyśmy oddali mu absolutnie wszystko, gdybyśmy wszystko zostawili, bo Pan Bóg tego żąda, no to przecież wszystko stracimy.
Okazuje się i nie zazwyczaj, tylko zawsze, że kiedy oddasz wszystko, to nie tylko wszystko dostaniesz, ale dostaniesz coś znacznie więcej.
On cię nazwie swoim synem. On cię nazwie swoją córką.

#wiara

 

**


Dom dla syna to bajka o wierze i o zaufaniu do Boga.

Opowieść zaczerpnięta z książki Margaret Silf „W poszukiwaniu mądrości życia. 100 opowiastek z całego świata„.

Bajka ukazała się na kanale Ojca Szustaka „Langusta na Palmie”.

Zobacz wszystkie bajki, które ukazały się na naszej stronie.

Podziel się inspiracją. Pomóż innym.
   

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.


Chcesz wiecej cotygodniowych inspiracji? Zapisz się terazDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *